Корисний сніданок: як яйця впливають на серце, підводне каміння омлету
Вчені дійшли висновку: зв’язок між споживанням понад 7 яєць на тиждень та серцево-судинними захворюваннями сильно перебільшений. Чому яйця повинні бути присутніми в раціоні, і чи є різниця між омлетом і яйцем круто?
У науковому дослідженні взяли участь 146 011 осіб із 21 країни світу, а також 31 544 особи із судинними захворюваннями. Експеримент не виявив закономірності споживання великої кількості яєць (більше 7 на тиждень) та серцево-судинних захворювань у добровольців, порівняно з контрольною групою, учасники якої їли менше одного яйця на тиждень.
У чому цінність яєць
У Індексі біологічної цінності білка підкреслюється, що яйце (як жовток, і білок) – найбільш підходящий продукт нарощування м’язової маси. Крім того, він зміцнює імунну систему і навіть запобігає випаданню волосся. Білок яйця якісніше протеїну м’яса, риби та молочних продуктів.
З поживної точки зору не має значення, яйце зварене круто або пожарений омлет. В обох випадках організм отримує приблизно однакову кількість вітамінів та мінералів. Різниця у калорійності страв. У яйці, звареному круто, всього 80 калорій, яєчня на олії вже потягне на 150 калорій, ресторанний омлет із двох яєць – усі 400. Яєчня з овочами, томатною пастою та соусами може зашкалювати до 800 ккал.
Чи можна їсти яйця при підвищеному холестерині
Науково доведено: холестерин із їжі не пов’язаний із його рівнем у крові. Іноді причина підвищення рівня ліпідів у крові криється у спадкових захворюваннях печінки, зловживанні вуглеводами чи надмірній вазі. Навіть при підвищеному рівні холестерину дієтологи дозволяють включати в меню помірну кількість яєць.
Що корисніше: білок чи жовток
Жовток багатий на вітаміни і мінерали, містить протеїни, жир і холестерин. Білок переважно складається з води, невеликої кількості білка та мінімуму калорій.
Попри очікування, колір жовтка не впливає на його харчову цінність. Джерелом насиченого помаранчевого відтінку може стати харчовий барвник курячого корму.
Чи варто купувати органічні яйця
Органічними називають яйця курей, яких годують без пестицидів і не напихають препаратами для росту та продуктивності. Головна перевага – відсутність хімічних домішок у складі. Недобросовісні продавці стверджують, що органічні яйця містять більше вітамінів. Жодних наукових доказів цього твердження немає.